مرخصی استحقاقی چیست؟

بازخرید مرخصی یکی از مواردی است که اکثر کارمندان اطلاعات کافی و کاملی در مورد شرایط و قوانین آن ندارند و این موضوع می‌تواند موجب بروز اختلاف بین کارفرما و کارمند و یا پایمال شدن حقوق کارمند شود.

ادامه مطلب مرخصی استحقاقی چیست؟

حسابداری چیست ؟

اگر شما جزو افرادی هستید که مدرک غیرمرتبط با حسابداری دارید ولی علاقه دارید که حسابدار شوید لازمش اینه که همزمان با یادگیری حسابداری عملی با تئوری حسابداری هم آشنا بشید.

ادامه مطلب حسابداری چیست ؟

جرایم ماده 169 قانون مالیاتهای مستقیم

صادر نکردن صورتحساب یا درج نکردن شماره اقتصادی خود و طرف معامله یا استفاده از شماره اقتصادی خود برای دیگران یا استفاده از شماره اقتصادی دیگران برای معاملات خود، حسب‌مورد مشمول جریمه‌ای معادل 2درصد مبلغ معامله‌ می‌شود.

ادامه مطلب جرایم ماده 169 قانون مالیاتهای مستقیم

حسابداران چه ویژگی‌هایی دارند؟

رشته حسابداری شاخه های متفاوتی دارد و حسابداران به‌صورت کلی مسئولیت تجزیه و تحلیل، تفسیر و نگهداری سوابق مالی مانند مالیات، حقوق و دستمزد و… را بر عهده دارند. همچنین آن‌ها با توجه به سبک کاری سازمان، طیف وسیعی از وظایف مرتبط با امور مالی را هم برای مشتریان و افراد حقیقی و هم شرکت‌ها و افراد حقوقی انجام می‌دهند.

ادامه مطلب حسابداران چه ویژگی‌هایی دارند؟

ارکان هیئت های حل اختلاف مالیاتی

اعمال قدرت مالیاتی یكی از مولفه های اصلی حاكمیت دولت ها تلقی می گردد. حال سازمان امور مالیاتی کشور بر اساس قدرتی كه قانون گذار در اختیار آن دستگاه قرار داده است ، و در طی مراحل فرآیند تشخیص و وصول مالیات ، دارای اختیارات گسترده و منحصر به فردی می باشد كه با اتکا به این مکانیزم و ابزار قانونی عملا باید بتوانند به موقع و به راحت ترین شکل ممکن مالیات را از مودیان مالیاتی وصول نمایند و در عین حال ، حقوق مؤدیان مالیاتی را نیز رعایت كنند.

ادامه مطلب ارکان هیئت های حل اختلاف مالیاتی